הרב הראשי - הרב יוסף ישר

הרב יוסף ישר (יוז'וק) נולד בי"א סיוון תש"ח, מתגורר בעכו ומכהן כרבה הראשי של העיר עכו. לשעבר כיהן כרב העיר אילת ובהמשך כרב בתי החולים ומוסדות קופת חולים הכללית.

 

קורותיו: נולד בירושלים לאביו הרב הגאון ר' שמעון אריה יוז'וק זצ"ל, שכיהן כדיין ואב"ד בבית הדין הרבני בפתח תקווה ובנתניה והיה עורך במערכת "אוצר הפוסקים". ולאמו מרת צירה ע"ה בת הרב הגאון ר' משה לייב שפירא זצ"ל, ראש ישיבת "תורת אמת" – חב"ד, בירושלים ורב ומו"צ שכונת "בית ישראל".

למד והתחנך בישיבת "פוניבז' לצעירים" בבני ברק ובישיבת "חברון" בירושלים. הוסמך לרבנות ע"י ראש הישיבה הרב הגאון ר' משה חברוני זצ"ל וע"י סבו הגאון ר' משה ליב שפירא זצ"ל.

נישא לנחמה בת הרב הגאון ר' יעקב רקובסקי זצ"ל, הרב המיתולוגי של המרכזים הרפואיים "הדסה", בירושלים.

לאחר נישואיו התגורר ברחובות, שם החל לכהן כרב בית הכנסת "אבות ובנים" בשכונת חבצלת.

הוסמך וקיבל כושר ל"רב עיר" מהרבנים הראשים לישראל, הגאונים הרב איסר יהודה אונטרמן זצ"ל והרב יצחק ניסים זצ"ל. ובשנת תשל"ב נבחר לכהן כרב העיר אילת, בהיותו רב העיר הצעיר ביותר במדינה. בתפקיד זה כיהן שבע שנים, עבר למרכז הארץ בתפקיד רב בתי החולים ומוסדות קופ"ח, ובשנת תש"מ נבחר לרב הראשי של העיר עכו.

בשנת תש"ע נתמנה ע"י מועצת הרבנות הראשית לכהן גם כמ"מ רב העיר קרית ביאליק.

 

פעליו: הקים את תנועת "ימין מקרבת", שמטרתה העיקרית היא ליצור אחדות ואהבת ישראל בקרב כל תושבי העיר, על כל העדות והזרמים, ולקרב את כולם באהבה, דתיים, חרדים, מסורתיים וחילונים כאחד.

יזם יחד עם חבריו את הבאת הגרעין התורני לעיר, שמהווה כיום קהילה גדולה מאד בעיר. ובעקבות הגרעין הוקמה ישיבת ההסדר שהיא אחת הישיבות המצליחות והמבוקשות ביותר בארץ.

 

הרב עוסק רבות בהשכנת שלום בין בני זוג וביתו פתוח לכל נזקק ונצרך בעניינים רוחניים וגשמיים כאחד.

 

בנה מערכת כשרות ייחודיות ומסודרת, המושתתת על העיקרון של נתק מוחלט בין המשגיח למושגח, כך שמשגיחי הכשרות אינם מקבלים את שכרם מבעלי העסקים. מערכת הכשרות בעכו משמשת מודל ארצי לרבנויות אחרות.

 

העיר עכו היא עיר בעלת אוכלוסיה מעורבת של יהודים וערבים. הרב פעיל מאד גם בקרב הצבור הלא יהודי ועושה רבות למען שמירה על דו קיום בין יהודים וערבים, כדי לשמר את הרגיעה, השלום והאחווה בעיר.

הרב מקיים פגישות עם משלחות רבות של יהודים ולא יהודים, עם סטודנטים מאוניברסיטת "בר אילן" וסטודנטים מארה"ב, עם אנשי דת מהארץ ומרחבי העולם ומרצה בפניהם על דרך קבלת האחר ושמירה על כבודו וממחיש להם את היכולת והאפשרות לחיות בעיר מעורבת בשלום.

 

כ"כ הרב הוא מרצה מבוקש ביהדות, בקירוב לבבות, ברחבי ארץ.

 

בשנת תשנ"ח, הוחלט ע"י מועצת העיר, להעניק לרב תואר "יקיר העיר עכו".

 

משפחתו: רעייתו הרבנית נחמה, שימשה כמחנכת ומרכזת מגמת המינהל בתיכון הדתי בעיר וכיום עוסקת רבות בהתנדבויות שונות ואף הקימה בביתה גמ"ח תרופות גדול המספק תרופות לנצרכים, יהודים ולא יהודים כאחד.

 

בניו: הרב ישראל, ר"מ בישיבה בבית שמש.

חיים, רב ועו"ד, שותף בכיר במשרד "גולדפרב זליגמן".

הבת דרורית רוזנטל. יועצת חינוכית ומחנכת, נשואה להרב אלחנן, ת"ח ואיש הייטק.

והבן יהונתן, עורך דין, במרכז.

 

אחיו: הרב הגאון ר' בנימין יוז'וק, ראש ישיבה ומחבר ספרי "אמרי בנימין" על מסכתות בתלמוד.

הרב הגאון ר' חיים יוז'וק, מגדולי תלמידי החכמים ומחבר ספרי "שמועות חיים" על מסכתות בש"ס ועוד. נשוי לנכדת ה"סטייפלר" הגאון הגדול ר' יעקב ישראל קנייבסקי זצ"ל.

אחותו, הגב' שרה הופמן, רבנית ואשת חינוך. הייתה נשואה להרב הגאון ר' דוד צבי הופמן זצ"ל שהיה רב ומו"צ בפתח תקוה.

המועצה הדתית עכו - הרב יוסף ישר  הרב הראשי עכו

הרב יוסף ישר

הרב הראשי עכו